Raport Dobrych Działań

Mamy świadomość, że niektórzy woleliby czołgać się po tłuczonym szkle i wypić dwie butelki oleju z czarnuszki niż dobrowolnie przeczytać jakiś raport w czasie wolnym. W tym przypadku możemy Wam jednak obiecać, że mimo groźby semantycznej w tytule to lekka lektura, bez prozy z betonu i ściany nic nie mówiących zestawień liczbowych. 

Już kolejny rok z rzędu opowiadamy Wam o sobie w Raportach Dobrych Działań. Opisujemy w nich tę część naszej działalności, która korzystnie wpłynęła na otoczenie przyrodnicze oraz społeczne. Póki co nie są to profesjonalne raporty ESG, ale znajdziecie tam za to:

  • skrócony zapis naszych dobrych działań (jeśli preferujecie jednostronicowe streszczenia),
  • pełną opowieść, czyli rozwinięcie naszej listy dobrych uczynków,
  • co fajnego zdążyliśmy zrobić dla otoczenia przyrodniczego, a co dla społecznego,
  • kluczowe działania planowane w kolejnych latach.
Raport Dobrych Działań 2023.

Po co w ogóle porzuciliśmy cały sezon Teda Lasso na rzecz pisania raportów: 

  1. Słyszeliście o belief-driven buying? Chodzi z grubsza o to, że oprócz wysokiej jakości i przystępnej ceny, wielu konsumentów chce mieć świadomość, że stawiając na ofertę konkretnej firmy, wspiera równocześnie wartości, z którymi się identyfikuje. A my cenimy sobie nasze audytorium i z przyjemnością dzielimy się tym, co dla nas ważne i tożsame ze slowhopowym kodeksem.
  2. Od 2024 roku każda duża firma będzie zobligowana do przedstawienia raportu ESG, czyli raportowania swoich działań pozafinansowych w zakresie środowiska, odpowiedzialności społecznej i ładu korporacyjnego. Te przepisy obejmą z czasem małe i średnie przedsiębiorstwa. Ufamy, że jest to zapowiedź kolejnych potrzebnych zmian, więc nie widzimy powodu, by z tym czekać.

Mamy szczęście i przywilej skupiać wokół siebie wiele osób o bardzo zbliżonych do naszych poglądach i aspiracjach – zarówno wśród Gości, jak i Gospodarzy. Zbudowaliśmy już niemałą społeczność, a nasze poczynania są obserwowane przez sporą publikę. 

Dlatego bardzo dziękujemy, że współtworzycie z nami slowhopową familię! Jeśli macie ochotę poczytać o tym, z jakich aktywności serwujemy sobie serotoninowe drinki w czasie pracy, hop do tegorocznego Raportu Dobrych Działań 2023.

A na zachętę szybka wrzutka z tegorocznego raportu:

A jeśli chcecie zobaczyć, co dobrego dla turystyki zrobiliśmy w ubiegłym roku, skoczcie do Raportu Dobrych Działań 2022.

Raport Dobrych Działań 2022.