Raport dobrych działań 2022

Mamy świadomość, że niektórzy woleliby czołgać się po tłuczonym szkle i wypić dwie butelki oleju z czarnuszki niż dobrowolnie przeczytać jakiś raport w czasie wolnym. W tym przypadku możemy Wam jednak obiecać, że mimo groźby semantycznej w tytule to lekka lektura, bez prozy z betonu i ściany nic nie mówiących zestawień liczbowych. 

Tak więc potwierdzamy oficjalnie – stworzyliśmy nasz pierwszy Raport Dobrych Działań.  

Opisujemy w nim naszą działalność, która w 2022 roku korzystnie wpłynęła na otoczenie przyrodnicze oraz społeczne. Póki co nie jest to profesjonalny raport ESG – nie ma w nim procentów, wykresów ani nawet tabeli przestawnej.

Znajdziecie tam za to:

  • skrócony zapis naszych dobrych działań (jeśli preferujecie jednostronicowe, lekkie streszczenia),
  • pełną opowieść, czyli rozwinięcie naszej listy dobrych uczynków,
  • co fajnego zdążyliśmy zrobić dla otoczenia przyrodniczego, a co dla społecznego,
  • kluczowe działania planowane w 2023 roku (czyli o czym prawdopodobnie przeczytacie tu za rok;)).

Po co w ogóle porzuciliśmy cały jeden sezon Teda Lasso na rzecz pisania raportu? Powodów jest kilka: 

  1. Słyszeliście o belief-driven buying? Chodzi z grubsza o to, że oprócz wysokiej jakości i przystępnej ceny, wielu konsumentów chce mieć świadomość, że stawiając na ofertę konkretnej firmy, wspiera równocześnie wartości, z którymi się identyfikuje. 
  2. Od 2024 roku każda duża firma będzie zobligowana do przedstawienia raportu ESG, czyli raportowania swoich działań pozafinansowych w zakresie środowiska, odpowiedzialności społecznej i ładu korporacyjnego. Te przepisy obejmą też małe i średnie przedsiębiorstwa chwilę później, bo w 2026 roku. Ufamy, że jest to zapowiedź kolejnych potrzebnych zmian, więc nie widzimy powodu, by z tym czekać.

Mamy szczęście i przywilej skupiać wokół siebie wiele osób o bardzo zbliżonych do naszych poglądach i aspiracjach – zarówno wśród Gości, jak i Gospodarzy. Zbudowaliśmy już niemałą społeczność, a nasze poczynania są obserwowane przez sporą publikę (m.in. ponad 385 tys. obserwujących na Facebooku). 

Cenimy sobie nasze audytorium i z przyjemnością dzielimy się tym, co dla nas ważne i tożsame ze slowhopowym kodeksem. Mamy nadzieję, że następny, przyszłoroczny raport będzie jeszcze ciekawszy.

I wielkie dzięki, że współtworzycie z nami slowhopową familię!

Tu wrzutka z naszego raportu: